احتمالا هر روز شما نیز تعداد زیادی ایمیل را در ایمیل خود مشاهده می کنید که به صورت خودکار با استفاده از ایمیل مارکتینگ ارسال شده اند و لینک هایی را برای رفتن به وب سایت ها و شبکه های اجتماعی مختلف در اختیار ما قرار می دهند. احتمالا تمامی شما نیز مانند من این ایمیل ها را بدون خواندن حذف می کنید اما گاهی اوقات محتوای این ایمیل ها بسیار خوب است و همین موضوع باعث می شود که نه تنها آن را بخوانیم بلکه بر روی لینک آن نیز کلیک کنیم و حتی آن را با دیگران و دوستان خود نیز به اشتراک بگذاریم. ما در این مطلب قصد داریم به موضوع ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی از طریق ایمیل بپردازیم و برخی از مهمترین کمپین های فعال در این زمینه را به شما معرفی کنیم.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ در واقع عملی است که در آن محتواهای مختلف از طریق ایمیل به یک لیست خاص از مشتریان ارسال می شود، این محتوا می تواند برای افزایش ترافیک یک وب سایت و یا حتی ثبت نام در یک تجارت مورد استفاده قرار گیرد و برای مشترکین ارسال شود. تنها نکته مهم درباره این موضوع این است که یک کمپین ایمیل مارکتینگ در واقع برای ارسال این محتوا به صورت شخصی تصمیم گرفته است و هر شخصی که این ایمیل ها را دریافت می کند نیز باید احساس کند که چیز با ارزشی را دریافت کرده است.

 

عکس 1

چه عواملی باعث ایجاد یک کمپین ایمیل مارکتینگ موثر می شود؟

یکی از نکات مهمی که کمپین های ایمیل مارکتینگ باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند این است که باید پیغام های خود را به صورت هوشمندانه طراحی کرده و آنها را به ایمیل کاربران خود ارسال کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم سه مورد از مواردی که کمپین ایمیل مارکتینگ بعدی شما حتما باید دارای آنها باشد را بررسی کنیم.

 

عکس 2

شخصی سازی و بصری سازی در ایمیل مارکتینگ

ایمیل هایی که در ایمیل مارکتینگ ارسال می شوند نیاز دارند که برای خواننده به صورت کامل شخصی سازی شده باشند و در آنها از گرافیک های جذابی استفاده شده باشد. معمولا تعداد کمی از افراد هستند که علاقه مند هستند تا ایمیلی را بخوانند که با عبارت خانم یا آقای عزیز شروع شده است و بسیاری از افراد دوست دارند که در ایمیل به نام و نام خانوادگی آنها اشاره شده باشد. علاوه بر این بسیاری از افراد نیز زمانی که ایمیلی را دریافت می کنند که تنها در آنها یک متن طولانی وجود دارد معمولا آن را رها می کنند، استفاده از روش های بصری سازی و استفاده از تصاویر جذاب می تواند باعث شود تا خوانندگان ایمیل شما به راحتی نکته و مفهوم اصلی ایمیل شما را در مدت زمانی کوتاه دریافت کنند.

 

عکس 3

طراحی ریسپانسیو

کمپین های ایمیل مارکتینگ تاثیرگذار و موفق برای تمامی دستگاه ها طراحی می شوند تا تمامی کاربران بتوانند به راحتی ایمیل های آنها را مطالعه کنند( دسکتاپ، تبلت و گوشی های موبایل هوشمند). کمپین های ایمیل مارکتینگ که برای دستگاه های موبایل هوشمند طراحی شده اند بسیار مهم هستند( این نوع ایمیل ها با نام طراحی ریسپانسیو شناخته می شوند). در حقیقت 73 درصد از کمپین های امروزی برای دستگاه های موبایل هوشمند بهینه سازی شده اند و این نوع ایمیل ها در اولویت های اول یک کمپین بازاریابی ایمیل قرار دارند.

 

عکس 4

فراخوانی مناسب برای انجام یک عملیات ( CTA)

علاوه بر تمامی موارد مهم بیان شده برای ایمیل مارکتینگ، یک کمپین موفق باید یک فراخوانی برای انجام عملیات( call-to-action) مناسبی را نیز داشته باشد که با عبارت CTA شناخته می شود. حال که ایمیل شما وقت و فضای صندوق دریافت ایمیل کاربران را گرفته است شما باید یک نقطه اتصال برای کاربران خود قرار دهید تا آنها بتوانند وارد وب سایت و یا تجارت شما شوند. توجه داشته باشید که کاربران روزانه ایمیل های متعددی دریافت می کنند بنابراین چرا باید به ایمیل شما توجه خاصی داشته باشند؟

احتمالا شما نیز روزانه به اندازه کافی ایمیل های مختلفی را دریافت می کنید، با توجه به این ایمیل ها دانستن اینکه کدام یک از آنها با یکدیگر اشتراک دارند کمی سخت و دشوار است، به همین دلیل ما در این مطلب لیستی از نمونه کمپ های تبلیغاتی ایمیل مارکتینگ را که به آنها علاقه مند بودیم را برای شما فراهم کرده ایم تا در ادامه با مطالعه این مطلب بتوانید با برخی از مهمترین آنها آشنا شده و آنچه که باعث جذابیت آنها می شود را بدانید و تنها وارد لینک برندهایی که به کار آنها علاقه دارید، شوید.

 

عکس 5

 

کمپین های ایمیل مارکتینگ

کمپین معروف charity: water

کمپین ایمیل مارکتینگ پیشرفت در امور خیریه:

زمانی که مردم درباره کمپین های ایمیل مارکتینگ صحبت می کنند بسیاری از آنها ایمیل های متقابل را فراموش می کنند. این ایمیل ها در واقع ایمیل های خودکاری هستند که شما بعد از آن که عمل خاصی را در یک وب سایت انجام دادید در صندوق دریافتی ایمیل خود آنها را دریافت می کنید. این ایمیل می تواند هر چیزی باشد، مثل پر کردن یک فرم برای خرید یک محصول و یا به روزرسانی در سفارش شما و حتی گاهی اوقات نیز اینها تنها یک ایمیل متنی هستند که کمپین های ایمیل مارکتینگ آنها را تنظیم کرده است و بعد نیز آنها را فراموش می کنند.

 

کمپین تبلیغاتی charity: water

یک مسیر متناوب را داشته است، زمانی که یک شخص کمک های خیریه ای را می پردازد پول او سفری طولانی را طی می کند. بسیاری از موسسه های خیریه اطلاعاتی در خصوص این مسیر طی شده به شما نمی دهند اما charity با استفاده از ایمیل های خودکار به شما اطلاعات زیادی در خصوص نحوه صرف شدن پولی که شما پرداخته اید، می دهند. این کار با استفاده از یک جدول زمانی صورت می گیرد، با دریافت این ایمیل شما نیازی به مطالعه آن نیز نخواهید داشت بلکه می توانید به راحتی به مرحله ای که در حال حاضر در آن قرار دارید بروید و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

عکس 6

کمپین تبلیغاتی Brooks Sports

پیروزی Desiree Linden در دو ماراتون:

زمانی که Desiree Linden در دو ماراتون سال 2018 پیروز شد تبدیل به اولین زن آمریکایی شد که با سنی بیش از 30 سال در این مسابقه برنده شده است. این موضوع تبدیل به فرصتی برای اسپانسر کفش و لباس های او یعنی کمپانی Brooks Sports شد که همکاری طولانی مدت خود با او را جشن بگیرند. کمپانی ایمیل مارکتینگ این برند که در نتیجه همین همکاری به وجود آمده بود به صورت کامل بر روی موفقیت او در المپیک بین المللی تمرکز کرده بود.

کمپین های ایمیل مارکتینگ مانند این کمپین به شرکت ها این فرصت را می دهند تا وفاداری خود را نشان دهند و ارزش زیادی را به محصولات خود اضافه کنند و بهترین کاربران آنها بتوانند از میان این محصولات ارزش گذاری شده بهترین آنها را خریداری کنند. دکمه آبی رنگ CTA در انتهای ایمیل هایی که می خوانید و بر روی آنها عبارت “See Desiree’s go-to gear.” قرار دارد به شما کمک می کند تا ببینید کدام یک از محصولات بیشتر مورد توجه خریداران بوده است.

 

عکس 7

کمپین ایمیل مارکتینگ BuzzFeed

قبل از هر چیزی باید بدانید که کمپین ایمیل مارکتینگ BuzzFeed دارای موضوعات بسیار جذابی هستند و محتواهایی که در آن قرار می گیرد باعث ذوق زده شدن شما خواهد شد، در واقع متون آنها همواره کوتاه و جذاب هستند و دقیقا با سایر محتواهای BuzzFeed نیز مرتبط است. یکی از نکات جذاب درباره ایمیل های این کمپین پیش نمایش های فوق العاده آنها است که من علاقه زیادی به آنها دارم. به عنوان مثال اگر موضوع اصلی ایمیل یک سوال باشد پیش نمایش این ایمیل پاسخ این سوال خواهد بود و یا اگر موضوع اصلی ایمیل یک دستور( مانند شکل زیر) باشد پیش نمایش این ایمیل مانند شکل پایین تر(بعدی) است:

Get up! Get Up Now! – its time to get up out of bed, people

زمانی که شما یک ایمیل که از سمت BuzzFeed ارسال شده است را باز می کنید قطعا بازخورد فوق العاده ای نسبت به آن خواهید داشت. تنها کافی است نگاهی به متون زیبا و عکس های به کار رفته در این ایمیل بیندازید، این ایمیل چه در آن از عکس و تصاویر زیبا استفاده شده باشد و چه استفاده نشده باشد می تواند برای شما بسیار جالب و هیجان انگیز باشد.

عکس 8

عکس 9

آشنایی با کمپین Uber

کمپین تبلیغاتی ادغام تقویم:

یکی از اصلی ترین دلایل زیبایی ایمیل های ارسال شده از طرف Uber برای کاربران سادگی این ایمیل ها خواهد بود، مشترکان این کمپین تبلیغاتی نسبت به معاملات و تجارت و همینطور تبلیغات مختلف مانند شکل زیر هشدار داده می شوند. یکی از دلایل علاقه مندی من به این کمپین ایمیل مارکتینگ توضیحات فوق العاده مختصر آنها در زمینه ایمیل ارسالی می باشد که با یک CTA واضح همراه شده است و بسیار مناسب برای افرادی است که قصد دارند خیلی سریع ایمیل های خود را چک کنند.

برای افرادی که قصد دارند اطلاعات بیشتری بدست آورند در ادامه ایمیل هایی که از سمت این کمپین ایمیل مارکتینگ ارسال می شود دکمه ای با نام جزئیات بیشتر وجود دارد( که البته این توضیحات نیز بسیار ساده هستند) که به شما به صورت پله پله می آموزند که چگونه به دنبال عملکرد معاملات خود باشید.

 

عکس 10

نکاتی درباره کمپین Uber

یکی دیگر از مواردی که باعث علاقه مندی من به این کمپین ایمیل مارکتینگ شده است سازگاری فوق العاده طراحی آن با خود برند Uber است. از جمله مواردی که باعث سازگاری این طراحی شده است می توان به مواردی مانند طراحی وب سایت، اپلیکیشن موبایل، تصاویر مربوط به شبکه های اجتماعی و سایر بخش های بصری یک برند اشاره کرد. در ایمیل ها نیز مانند تمامی این بخش های بصری از رنگ ها و الگوهای هندسی درستی استفاده شده است. تمامی ارتباطات و بخش های مختلف مربوط به تبلیغات گوینده داستان این برند هستند. در واقع می توان گفت یکی از مهمترین دلایل موفقیت این برند نیز ایمیل مارکتینگ فوق العاده قدرتمند آن است که باعث می شود تا روزانه افراد زیادی از آن بازدید کنند.

TheSkimm یک کمپین تبلیغاتی قدرتمند

کمپین تبلیغاتی سالگرد دریافت اشتراک:

من علاقه زیادی به ایمیل های روزانه TheSkimm’s دارم، از جمله دلایل من برای این علاقه طراحی بسیار زیبا و همینطور پاراگراف های کاملا کوتاه و در عین حال کاربردی آن است. دریافت اخبار تنها دلایل قدرتمند بودن این کمپین ایمیل مارکتینگ نیست، شما می توانید ایمیل هایی که مربوط به فرصت های شغلی مختلف است را نیز از این کمپین ایمیل مارکتینگ دریافت کنید.

ایمیل هایی که توسط milestones ساخته می شوند مانند سالگردهای مختلف و روزهای تولد بسیار جذاب و جالب هستند( چه کسی دوست ندارد یک مناسبت خاص را جشن بگیرد؟). به صورت خاص یکی از مهمترین دلایل زیبا بودن ایمیل های مربوط به سالگردهای مختلف آنها هیچ گونه نیازی به مشترکین ندارند تا اطلاعات اضافه ای را وارد کنند و می توانند برای طیف گسترده ای فرستنده ها کار کنند. علاوه بر این بازه زمانی اجرای آن می تواند بر اساس مدل تجارت شما اصلاح شود.

در ادامه مثالی را برای شما آورده ایم که در آن از Mineo پرسیده می شود که آیا وی دوست دارد که عنوان سفیر تجاری را به عنوان یک کاربر وفادار به این برند بدست آورد؟( البته برای این کار نیاز است که وی این لینک را با 10 نفر از دوستان خود به اشتراک بگذارد)

عکس 11

کمپین تبلیغاتی جالب Mom and Dad Money

کمپین تبلیغاتی با کاربران خود آشنا شوید:

آیا شما فکر می کنید که همه چیز را درباره کسانی که ایمیل های کمپین ایمیل مارکتینگ شما را می خوانند می دانید؟ چه میزان از چیزهایی که شما درباره آنها می دانید تنها بر اساس فرضیات است؟ شما می توانید بر اساس بینش هایی که درباره خوانندگان واقعی ایمیل های کمپین ایمیل مارکتینگ خود از طریق نظرسنجی ها، مصاحبه ها و موارد دیگر بدست می آورید باعث افزایش میزان خریداران واقعی خود شوید. این دقیقا همان کاری است که Matt Becker از طریق کمپین ایمیل مارکتینگ Mom and Dad Money انجام می دهد.

 

عکس 12

نکاتی مهم درباره این کمپین تبلیغاتی

در تصویر بالا شما می توانید نمونه ای از ایمیلی که من برای اولین بار از این کمپین ایمیل مارکتینگ دریافت کردم را مشاهده کنید، شاید این ایمیل از نظر طراحی چیز خاصی نداشته باشد اما یک نکته بسیار مهم درباره آن وجود دارد و آن نکته نیز این است که من ایمیلی که از این کمپین ایمیل مارکتینگ دریافت کردم را دقیقا مانند یک ایمیل که از یک دوست دریافت کرده ام مطالعه می کنم.

نه تنها این ایمیل اولیه یک ایمیل بسیار عالی بود بلکه پاسخ هایی که این برند ایمیل مارکتینگ به پاسخ های من داد نیز فوق العاده بودند. طی چند روز بعد از پاسخ دادن من به این پرسشنامه من یک ایمیل شخصی طولانی را از Matt دریافت کردم که در آن از من تشکر کرده بود که این پرسشنامه را پر کرده بودم و همینطور هزاران مشاوره را در اختیار من قرار داده بود که به پرسش های من پاسخ می دادند. من بسیار تحت تاثیر مهارت های شغلی وی، مهارت های ارتباطی و فداکاری آشکار نسبت به کاربران قرار گرفتم.

عکس 13

آشنایی با کمپین ایمیل مارکتینگ Poncho

کمپین پیشبینی آب و هوا:

برخی از بهترین ایمیل هایی که شما ممکن است کمپین های ایمیل مارکتینگ دریافت کنید ایمیل هایی هستند که دارای طراحی ساده ای می باشند و در آنها یک متن هایی به صورت هوشمندانه کپی شده اند. من روزانه ایمیل هایی را از کمپین ایمیل مارکتینگ Poncho دریافت می کنم که هر روز صبح به من پیش بینی آب و هوا را به صورت شخصی ارسال می کند.

ایمیل های Poncho دارای طرح های متنوعی هستند که در آنها از تصاویر و Gif های جذابی استفاده شده است که اسکن کردن آنها نیز بسیار راحت است. نکاتی که این ایمیل ها برای شما بیان می کند فوق العاده هستند و البته با برند فرستنده این ایمیل ها نیز کاملا همخوانی دارند. در پایان ایمیل شما یک دکمه “hang out outside of email.” مشاهده می کنید که برای استفاده از نسخه ای با طراحی بهتر استفاده می شود.

 

عکس 14

کمپین ایمیل مارکتینگ Birchbox

موضوع اصلی ایمیل هایی که از طرف این کمپین ایمیل مارکتینگ ارسال می شود معمولا خدمات اشتراکی مربوط به محصولات زیبایی Birchbox است. همکار من Pam Vaughan با کلیک بر روی یکی از این ایمیل ها مقاله ای را مطالعه کرد که در آن آماده بود: “ما چیزی را در صندوق دریافتی ماه فوریه شما فراموش کردیم!” اگر شما ایمیلی که در قسمت پایین آن آمده است را مطالعه کنید می توانید کد تخفیف مربوط به Birchbox را در صندوق دریافتی خود قرار دهید. این یک روش فوق العاده هوشمندانه برای جلب توجه کاربران است.

همانطور که معلوم شد این کد تخفیف در واقع به عنوان پاداش برای مشاهده این تبلیغ است، یک کمپانی تولید لباس که به احتمال زیاد مورد علاقه کاربران و مشتریان Birchbox قرار می گیرد این پاداش ها را به شما می پردازد. این یک فرصت فوق العاده برای همکاری با کمپانی های ایمیل مارکتینگ است.

 

عکس 15

کمپین تبلیغاتی Postmates

آشنایی با محصولات جدید:

باید بگویم که من علاقه زیادی به هدیه دادن و هدیه گرفتن دارم، هدیه ها را معمولا می توان با خیالی راحت استفاده کرد، آنها توجه هر کسی را به خود جلب می کنند و می توانند تاثیر عاطفی فوق العاده ای بر روی شما بگذارند. دقیقا مانند هدیه ها ایمیل های تبلیغاتی کمپین ایمیل مارکتینگ Postmates نیز ایمیل هایی را به شما ارسال می کند که علاوه بر اینکه مشاهده کردن آنها بسیار لذت بخش است بلکه باعث می شود تا شما با محصولات جدید نیز آشنا شوید و در صورت تمایل اقدام به خرید آنها کنید.

شما می توانید در ایمیل مارکتینگ خود از Gif ها نیز استفاده لازم را ببرید تا یک سرتیتر سرگرم کننده را نشان دهید، توجه خوانندگان را به بخش خاصی از ایمیل خود جلب کنید و آنها را به راحتی با محصولات و یا خدمات خود بیشتر آشنا کنید.

عکس 16

کمپین Dropbox

کمپین تبلیغاتی برای تنظیم مجدد کاربران:

شاید شما در ابتدا گمان کنید که خواندن یک ایمیل از یک کمپین ایمیل مارکتینگ که شما محصولات شرکت آنها را تا به حال خریداری نکرده اید نمی تواند برای شما جذابیت خاصی داشته باشد، اما Dropbox برای این کار یک راه حل فوق العاده پیدا کرده است، این کار از طریق ارسال ایمیل های جذاب و طنز صورت می گیرد که در آنها از انیمیشن های جالب و طنزی و جذابی استفاده می شود.

نکاتی درباره کمپین Dropbox

علاوه بر این ایمیل هایی که از طریق این کمپین ایمیل مارکتینگ ارسال می شوند بسیار کوتاه و شیرین هستند، در واقع این کوتاهی به این دلیل است که Dropbox می خواهد بر روی این موضوع تاکید کند که قصد معرفی یک محصول را ندارد بلکه تنها می خواهد که به شما یادآوری کند که این مارک تجاری وجود دارد و اینکه چرا می تواند برای شما مفید واقع شود. زمانی که این نوع ایمیل ها از طریق این کمپین بازاریابی ایمیل به شما ارسال می شود ممکن است انگیزه ای دوباره در کاربران این کمپین ها شکل گیرد تا آنها علاقه مند شوند که دوباره از خدمات شرکت ها و برندهایی که توسط این کمپین معرفی می شوند به طور کامل استفاده کنند، برای اینکه کاربران تشویق شوند نیز می توان از روش های مختلفی مانند یک کوپن با زمان محدود برای مراجعه کاربران به صورت رایگان در این زمینه استفاده کرد.

 

عکس 17

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)