اینستاگرام درواقع یک پلت فرم بازاریابی اجتماعی بوده که محبوبیت اش در زمینه های مختلف، آن را محبوب و سرپا نگه داشته است. این شبکه اجتماعی که مبتنی بر عکس می باشد که در آن بسیاری از مارک ها و برندها معروف بین المللی جمع شده و تلاش می کنند تا از با استفاده از جستجوگرها یا همان بهینه سازی موتور جستجو یا سئو، برای خود در این پلت فرم تبلیغ کنند. اینستاگرام برای بازاریابی مستلزم آن است که محقق محتوا، خلاقیت را با استفاده از عکاسی همراه با توصیف کوتاه متن و هشتگهای مرتبط یادبگیرد. اگر فکر می کنید که میتوانید تمام کارهایی که گفته شد را برای حساب کاربری اینستاگرام خود انجام دهید، بالاخره زمان آن رسیده تا 6 راه استفاده از سئو در اینستاگرام را برای بازاریابی شبکه  اجتماعی فراگیرید.

 

بسیاری از بازاریابان به خاطر اینکه اینستاگرام یک پلت فرم شبکه اجتماعی مبتنی بر تلفن همراه بوده و هیچ نسخه دسکتاپی از آن برای منتشر و یا طراحی کردن محتوا نداشته، از آن ناامید شده اند. اینجاست که واحد بازاریابی کمپانی یا شرکت باید برنامه اینستاگرام را برای تلفن همراه بیزنسی نصب کرده تا اعضای تیم بتوانند با بازاریابی اجتماعی در این پلتفرم جادویی همکاری کنند. برای استفاده از برنامه اینستاگرام برای بازاریابی اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ، شما نیاز به تعامل، ارتباط و نفوذ به عنوان اولویت دارید.

اولین قدم برای ایجاد کردن یک سئوی خوب در اینستاگرام این بوده که تلاش های خود را با پیغام های نام تجاری خود هماهنگ کنید. برای اینکار باید بعضی از کلمات کلیدی، عبارات کلیدی و همینطور هشتگ های مربوطه که به صورت منظم مورد استفاده قرار میگیرند، بسازید. اگرچه ممکن است این پیام را با اسم تجاری خود ثابت کنید، اما این نکته را به یاد داشته باشید که پلت فرم اینستاگرام در مورد عکس هاست. به همین خاطر شما باید پیام برند خود را کوتاه کرده و روی نمایش بصری از برند خود بیشتر تمرکز کنید. برچسب های اختصای و یا تگ ها هستند که پیام برند شما خواهند بود و به طور منظم با تمام محتوای عکس جدید در اینستاگرام مورد استفاده قرار خواهد گرفت. استفاده و محفوظ نگه داشتن کلمات کلیدی خاصی در توضیحات عکس اینستاگرام این اطمینان را به شما خواهد داد که حساب اینستاگرام شما در یک رده مربوطه در ایتنرنت نمایه شده و یا به اصطلاح ایندکس می شود.

میزبانی مسابقات برای جوایز

در حالی که بسیاری از برندها در تلاش اند تا مسابقه ها را در شبکه های اجتماعی دیگر میزبانی کنند، اینستاگرام به یک منبع فوق العاده تبدیل شده که هجوم رقابت ها را تماشا می کند. سرمایه گذاری کمی پول برای دادن به افراد خاصی که در مسابقه شما در اینستاگرام شرکت کرده اند، میتواند هزاران هزار نفر کاربر جدید را به صورت انلاین به سمت صفحه شما جذب کند. اگر میخواهید میزبانی یک قرعه کشی به عنوان وسیله ای برای افزایش نفوذ کاربران به اینستاگرام استفاده کنید، فراموش نکنید که اینستاگرام یک برنامه در زمینه عکس بوده و کاربران برای لذت بردن از عکاسی در فید خود هستند. به این معنی که رقابت شما باید براساس عکس ها هم باشد. عکس رقابتی شما میبایست مرتبط به جایزه و جذاب باشد تا بتوان مطمئن شدن که کاربران اینستاگرام از الزامات ورود پیروی می کنند.

جستجو برای کلمات کلیدی و هشتگها

 

بسیاری از ما جستجو برای کلمات کلیدی و هشتگها را با استفاده از Google keyword planner انجام میدهیم تا از یک استراتژی بازاریابی اجتماعی بسیار خود استفاده کرده باشیم. اما هنگامی که این استراتژی به اینستاگرام میرسد، واقعا جایی برای ارزیابی کلمات کلیدی و داده های هشتگ برای بهینه سازی حساب اینستاگرام ندارد! شما میتوانید از برنامه های مختلف برای دیدن آنچه که مردم برای هشتگ ها در اینستاگرام بکار میگیرند، استفاده کنید. با این حال این برنامه ها هشتگ ها را به شکلی تنظیم نمی کنند که رابطه واقعی را نشان دهند. این برنامه های برای سردبیران محتوا برای مشخص کردن بهترین و محبوب ترین هشتگ ها و همینطور پوشش سئو در اینستاگرام بوجود آمده اند. به یاد داشته باشید که هشتگ شما به عنوان وسیله ای برای استفاده از جستجوگرها در اینستاگرام کار نخواهند کرد، مگر اینکه نام تجاری بزرگی داشته باشید.

بازاریابی تأثیرگذار

با وجود تمام مراحل موثر بازاریابی محتوا، حتی در رسانه های اجتماعی تنها میتوان در یک جمله خلاصه کرد که “محتوا پادشاه است.” یکی دیگر از راه های خلاقانه برای استفاده از اینستاگرام به عنوان بازاریابی اجتماعی، استفاده از کردن نفودگران برای تبلیغ پست و پیام شماست. افراد تاثیر گذار میتواند افراد مشهور، وبلاگ نویسان معروف و یا دیگر افرادی باشد که دنبال کننده های بسیار زیادی دارند. سعی کنید در اینستاگرام نفوذگرانی را پیدا کنید که مناسب شما هستند. از نفوذگران بپرسید که آنها محتوای شما را تنها برای پول و یا کالای رایگان نمیخواهند. در این صورت آن ها به بهتر شدن سئو شما هیچ کمکی نمی کنند. در این زمینه شما نیاز به کلمات کلیدی خاص، هشتگ ها و همینطور برچسب برای حساب اینستاگرام کسب و کار خود دارید.

از Instagram Business برای تبلیغات استفاده کنید

در آخر شما میتوانید از قسمت Instagram Business برای تبلیغ برند تجاری خود و بیشتر کردن بازدیدها استفاده کنید. در صورتی که کلمات کلیدی و هشتگ ها را برای بازاریابی اجتماعی در اینستاگرانم خود مشخص کرده باشید، این قسمت بهتر عمل می کند.

 

از داده ها برای کمک به تعیین استراتژی استفاده کنید

اطلاعات بسیاری وجود دارد در مورد اطمینان یا عدم نمایش پروفایل های رسانه های اجتماعی می باشند. موتورهای جستجو مثل بینگ و گوگل میگویند که نمایه سازی از پروفایل های اجتماعی چندین نتیجه را در موتورهای جستجو بازتولید می کند، اما این موضوع هنوز به طور واضح مشخص نشده است. جدا از وضعیت فعالی که آیا موتورهای جستجو رتبه بندی سیستم عامل های رسانه های احتماعی شما را مشخص می کنند یا نه، شما همچنان باید در جستجوگرها برای بازاریابی اجتماعی تمرکز کنید چرا که موتورهای جستجو در حال دائمی شدن هستند. در آینده حساب اینستاگران شنا احتمال دارد نمایه شود پس چرا از این شش راه برای بیشتر شدن جستجوگرها و سئو در اینستاگرام استفاده نکنید ؟

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)